قوانین و مقررات*** قوانین عمومی:
 
 1. طبق قوانین آژانس مسافرتی زاگرس هرگونه استفاده از مطالب، عکس ها، طرح ها، لوگو ها و... سایت زاگرس تنها در صورت درج نام و منبع مجاز می‌باشد.
 2. کاربران باید نهایت دقت را در هنگام ثبت نام و ورود اطلاعات مسافران داشته باشند. مسئولیت ورود اطلاعات نادرست به عهده کاربر می‌باشد.
 3. در صورت تاخیر یا تعجیل در پروازها و یا کنسل شدن پرواز، مسئولیتی متوجه شرکت زاگرس نیست. در صورت تاخیر یا کنسل شدن پرواز این تغییرات از طریق اطلاعات ثبت شده کاربران هنگام ثبت نام، به آگاهی مسافران محترم خواهد رسید.
 4. گاهي ممكن است پرواز خريداري شده شما به دلايل مختلف به اشتباه صادر شده باشد. اين حق براي زاگرس محفوظ است كه تا ٢٤ ساعت بليط را كنسل كند و كل مبلغ را به حساب شما عودت دهد. (احتمال وقوع چنين حالتي زير ١٪؜ خواهد بود(
 5. در صورت بروز مشکل در پرداخت آنلاین و واریز نشدن مبلغ به حساب شرکت زاگرس، رزروی انجام نخواهد شد و پیگیری بازگشت وجه از بانک به عهده کاربر خواهد بود.
 6. اختلال و ایجاد مزاحمت در روند خرید آنلاین و یا به صورت تلفنی پیگرد قانونی خواهد داشت.

*** قوانین خرید بلیط هواپیما:
 1. همراه داشتن مدرک معتبر هنگام پرواز الزامی است. برای پروازهای داخلی اصل کارت ملی و برای پروازهای خارجی اصل پاسپورت (با انقضای بیش از 6 ماه) را همراه داشته باشید.
 2. در صورتی که بلیط از جانب مسافر کنسل گردد، پس از کسر جریمه مبلغ به شماره حساب اعلام شده به نام مسافر پس از 2 هفته عودت داده خواهد شد.
 3. در صورت لغو پرواز و یا تاخیر بیش از 2 ساعت در پروازهای داخلی مبلغ به طور کامل به مسافر عودت داده خواهد شد. این در صورتی است که مسافر از پرواز استفاده نکرده باشد.
 4. در صورت بروز مشکل در پرداخت آنلاین و واریز نشدن مبلغ به حساب شرکت زاگرس، رزروی انجام نخواهد شد و پیگیری بازگشت وجه از بانک به عهده کاربر خواهد بود.
 5. خانم‌های باردار، طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، باید اجازه پزشک برای سفرهای هوایی را همراه خود داشته باشند. افراد مبتلا به بیماری‌هایی که اجازه سفرهای هوایی را به طور معمول ندارند، باید حتماً نامه پزشک را هنگام سوار شدن به هواپیما را ارائه دهند.
 6. دقت داشته باشید در سفر به مقاصد مختلف دنیا همراه داشتن دارو بدون نسخه پزشک مجاز نیست.
 7. تغییر یا اصلاح نام پس از صدور بلیط امکان پذیر نیست بنابراین در هنگام صدور بلیط در وارد کردن اطلاعات دقت کافی داشته باشید. در غیر این صورت کنسلی بلیط مشمول جریمه خواهد بود.
 8. در پروازهای خارجی حداقل 4 ساعت قبل و در پرواز های داخلی حداقل 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.
 9. در هنگام خرید بلیط در مسیرهایی که نیازمند صدور ویزا هستند به تاریخ اعتبار ویزا دقت کنید و تاریخ سفر خود را بر اساس آن انتخاب کنید.
 10. در صورت توقف و ترانزیت در دو کشور اروپایی (حوزه شینگن) مسافران نیازمند ویزای شینگن هستید.
 11. در صورتی که ویزای توریستی شینگن دارید ورود و چک پاسپورت شما باید در همان کشوری باشد که ویزا را از آن دریافت کرده‌اید.
 12. خرید بلیط یکطرفه در مسیرهای خارجی در صورتی مجاز خواهد بود که مسافر اقامت کشور مقصد یا ویزای بلند مدت با تاریخ انقضای بیش از 1 سال داشته باشد.
 13. صدور بلیط یک طرفه برای دارندگان پاسپورت ایرانی در مسیرهای ارجان و بلگراد (صربستان) ممنوع است.

*** قوانین پروازهای خارجی

نکاتی کاربردی در خرید بلیط در مسیر آمریکا، کانادا و استرالیا

 1. مسافرانی که قصد سفر به یکی از شهرهای آمریکا یا کانادا را دارند و پرواز آن‌ها در این کشورها دارای 2 توقف است، توجه داشته باشند که در اولین توقف بار به آ‌ن‌ها تحویل داده می‌شود. مسافران باید خود بار را به ایرلاین بعدی تحویل دهند.
 2. در مسیر آمریکا و کانادا به دلیل چک پاسپورت در بدو ورود به اولین شهر، باید مدت ترانزیت تا پرواز بعدی (حداقل 3 ساعت) رعایت شود.
 3. مسافرانی که قصد سفر به نیوزلند را دارند و از استرالیا عبور می‌کنند، نیازمند دریافت ویزای ترانزیت استرالیا خواهند بود.
 

*** قوانین پروازهای داخلی

قوانین کنسلی بلیط پروازهای داخلی ( سیستمی)

توجه :ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام می‌کند محاسبه می‌شود. بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، ۵ دقیقه زودتر از زمان اعلام‌شده در جدول زیر را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، زاگرس مسئولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی را بر عهده نمی‌گیرد.

*** قوانین تورها

قرارداد فروش خدمات مسافرتی خارج از کشور

 1. چنانچه تور به حد نصاب مورد نظر (حداقل ۱۵) نفر نرسد کارگزار مجاز به ابطال آن، اعلام به مسافر یک هفته قبل از تاریخ اجرای تور و استرداد وجوه دریافتی از مسافر می‌باشد.
 2. ساعت تحویل اتاق‌های هتل به هنگام ورود ساعت ۲ بعدازظهر و تخلیه ساعت ۱۱ صبح بوده که مسافر موظف به رعایت آن می‌باشد.
 3. در اتاق‌های دو تخته ، تخت سوم از نوع سفری بوده که موقتا در اتاق دو تخته گذاشته می‌شود.
 4. مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک تخته می‌باشند.
 5. در خصوص امور مربوط به پروازهای هوایی با توجه به مقررات حمل و نقل هوایی که در تاریخ ۱۲ اکتبر ۱۹۲۹ در ورشو به امضا رسیده است و نیز اصلاحیه پیمان مزبور که در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۱۹۹۵ در لاهه تصویب گردیده و همچنین مقررات مریوط به سازمان هواپیمایی کشوری عمل خواهد شد.
 6. در صورتیکه مسافر به هر دلیل برای سایر مسافرین یا سرپرست گروه و یا راهنمایان محلی و کلیه کسانیکه در اجرای گشت نقش داشته مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی ایران و یا کشور مربوطه گردد، سرپرست گروه موظف است بر حسب مورد تصمیم لازم را در خصوص این مسافر اخذ نموده و مراتب را جهت ضبط موضوع به کارگزار مجری گزارش نماید.
 7. در صورت بروز هر نوع اختلاف بین طرفین قرارداد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حکم مرضی الطرفین بوده و آرا صادره مورد توافق طرفین خواهد بود.
 8. در صورت انصراف کتبی مسافر از همراهی تور تا یک ماه قبل از پرواز معادل ۲۰٪ قیمت کل تور و از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل ۳۰٪ قیمت کل تور و از سه هفته تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز معادل ۵۰٪ قیمت کل تور ودر کمتر از ۷۲ ساعت قبل از پرواز معادل ۷۰٪ قیمت کل تور یه عنوان جریمه از کل مبلغ گشت کسر و مابقی وجوه به مسافر پرداخت خواهد شد.
  ۸-۱٫ در خصوص ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده، مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می‌باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشد.
  ۸-۲٫ کارگزار موظف است تاریخ و شماره انصراف کتبی مسافر را در دفاتر رسمی خود ثبت کند.
 9. رعایت شئونات اسلامی در طول سفر از سوی مسافر الزامی است.
 10. حفظ اموال و مدارک شخصی به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن آن هیچ نوع مسئولیتی متوجه مدیر گشت و یا کارگزار نخواهد بود.
 11. چنانچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه‌ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد.
 12. مسافر موظف است به هنگام ثبت نام معادل ۵۰٪ هزینه کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا یک ماه قبل از پرواز الباقی هزینه تور را تسویه نماید.
  ۱۲-۱٫ تامین هزینه ارزی تور به طرف قانونی به عهده مسافرین می‌باشد.
 13. ارائه ضامن معتبر بر حسب نیاز گشت‌هایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانتنامه معتبر دارد، از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، مسافر باید با هماهنگی کارگزار در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته ودر مصاحبه شرکت نماید ودر صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده و یا عدم ارائه مدارک کافی در خواستی از سوی سفارتخانه که منجر به عدم دریافت روادید می گردد، جرائم منعقده در ماده ۸ این قرارداد اخذ خواهد شد.
  ۱۳-۱٫در صورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و بر اساس ضرورت نیز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوط حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولی به هر علت، سفارت از صدور روادید وی خودداری نماید، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و کارگزار موظف به استرداد وجه دریافتی پس از کسر ۱۰٪ هزینه ریالی تور به عنوان هزینه‌های انجام شده به مسافر خواهد بود.
 14. مسافر موظف است در ساعات اعلام شده، در برنامه‌های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع به هنگام حرکت تور، شخصا بایستی هزینه های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه تور پرداخت نماید در غیر اینصورت کارگزار مربوطه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 15. در صورتیکه هنگام ابطال تور توسط مسافر روادید مسافر اخذ شده باشد، کارگزار مجاز به ابطال روادید مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده روادید خواهد بود و جرائم ابطال تور بر اساس ماده ۸ این قرارداد اخذ خواهد شد.
 16. در صورت افزایش ویا تغییر نرخ حاصله در قیمت گشت اعم از افزایش نرخ بلیط و یا سایر خدمات، با ارائه مدارک مستند از سوی کارگزار مسافر موظف به پرداخت مابه‌التفاوت اعلام شده به کارگزار می‌باشد.
  ۱۶-۱٫چنانچه مسافر شرایط مندرج در ماده فوق را نپذیرد، موظف به پرداخت هزینه ابطال خواهد بود.
 17. چنانچه مسافر ممنوع‌الخروج باشد ویا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود آن به کشور جلوگیری نمایند، مسافر ملزم به پرداخت جریمه‌های ماده ۸ این قرارداد بوده و سرپرست تور فقط موظف به همکاری جهت بازگشت مسافر به کشور می باشد و هیچگونه مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزارنخواهد بود.اقامت در سالن ترانزیت تا زمان بازگشت و هزینه مربوطه به عهده مسافر می باشد.
 18. در صورتیکه برنامه ارائه شده توسط کارگزار در طول سفر عینا به اجرا گذاشته نشود مسافر مجازاست موارد را با ارائه دلایل مستدل به کارگزار اعلام نموده و کارگزار موظف به جلب رضایت مسافر می باشد و در صورت بروز اختلاف رای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان حکم مورد پذیرش طرفین قرار می گیرد.
 19. کارگزار در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه‌ها برای هیچ یک از مسافرین مسئولیت نداشته و چنانچه مسافرینی به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوط از صدور روادید برای هر یک از آنان ممانعت بعمل آورد سایر مسافرین می بایست از گشت استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف بایستی مطابق ماده ۸ این قرداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.
  ۱۹-۱٫ در خصوص بستگان درجه یک ( مادر، همسرو فرزندان مجرد)۵۰٪ هزینه جرایم متعلقه در ماده ۸ این قرارد اخذ خواهد شد و در خصوص افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده اند طبق تبصره ماده ۱۳ عمل خواهد شد.
 20. مسافر متعهد است در طول استفاده از خدمات قید شده در این قرارداد کلیه ضوابط اعلام شده از سوی کارگزار را رعایت و در صورت وارد نمودن خسارت به هتل‌ها، رستوران‌ها اماکن و وسائل نقلیه شخصا مسئول پرداخت خسارت می باشد و در صورت عدم تامین خسارت وارده کارگزار مجاز به استفاده از تضمین مسافر بر اساس مدارک مستند پس از کسب موافقت از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان حکم می باشد.